Renginių kalendorius
  Birželis 2017 
Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
E. Sašenko ir J. Milius: Gražiausia filmų muzika
2017 06 10 Šeštadienis
20:00 - 23:59
Vilniaus paveikslų galerijos kiemas Didžioji g. 4, Vilnius
LVSO vasaros festivalis „GRAŽIAUSIA FILMŲ MUZIKA“ Programoje gražiausi kūriniai iš garsiausių kino filmų. Evelina Sašenko ir Jeronimas Milius Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras Dirigentas Gintaras Rinkevičius

Šį nuostabų vasaros vakarą Evelina Sašenko, Jeronimas Milius ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, kviečia Jus prisiminti garsiausių kino filmų siužetus. Jaukiame Vilniaus paveikslų galerijos kiemelyje po atviru dangumi įspūdingos melodijos pasakos kvapą gniaužiančias istorijas, kartu su kino filmų herojais nukels Jus į veiksmo sūkurį, jaudins, žavės ir, žinoma, nepaliks abejingų.

 

Turbūt sunku patikėti, bet pirmojoje brolių Lumiere’ų filmo peržiūroje 1895 m. filmui gyvai (!) akompanavo pianistas. Šį vakarą būsite vieninteliai, kuriems gros visas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras! Nors kino muzika gimė ne iš meninio intereso, o iš techninio poreikio pridengti kino projektoriaus skleidžiamą triukšmą, ilgainiui ji tapo kino filmų dalimi, ir toli gražu neatsitiktinai.

 

Žmogus nuo seniausių laikų turi puikų gebėjimą interpretuoti garsus. Nenuostabu, kad šakelės trakštelėjimas miške gali reikšti mirtiną pavojų – juk garso bangos sukelia ne tik gilų emocinį suvokimą, bet ir daugybę fizinių pojūčių mūsų kūne. Tą puikiai supranta ir filmų kompozitoriai, kurie savo kuriama muzika trokšta mus nukelti į veiksmo vietą ir leisti viską išgyventi patiems. Šio ypatingo efekto siekiama nuo 1933 m., kai juostai „King Kongas“ Maxas Steineris sukūrė pirmąjį su veiksmu sinchronizuotą garso takelį – taip žiūrovai galėjo išgirsti ekrane tykiai sėlinantį aborigeną.

 

Kompozitorius Neilas Brandas, BBC dokumentinio filmo „Muzika, kuri sukūrė filmus“ (angl. „The Music that Made the Movies“) kūrėjas, neabejoja: „Tą akimirką, kai užgroja muzika, esame pasiruošę kino kelionei.“ Šį vasaros vakarą į tokią kelionę kviečiame leistis kartu!

BILIETAI

Atlikėjai:
Norint klausytis reikia prisijungti
Kraunama
NAUDOJATE NELEISTINAS PROGRAMAS, PRAŠOME PAŠALINTI, NORINT NAUDOTIS TINKLAPIU.

Išleista atnaujinta mobili aplikacija

Informuojame, kad yra išleista nauja mobilios aplikacijos versija, kurioje yra atnaujintas ir sutvarkytas prisijungimas naudojant Facebook. Prašytume kuo skubiau atsinaujinti, kad galėtumėte patogiai naudotis mobilia aplikacija.
Uždaryti