Renginių kalendorius
  Spalis 2017 
Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
ROMANTIŠKASIS SMUIKAS DŽIAZE
2017 10 08 Sekmadienis
15:00 - 19:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
DŽERALDAS BIDVA, smuikas FELIKSAS ZAKREVSKIS, fortepijonas DONATAS BAGURSKAS, kontrabosas DARIUS RUDIS, mušamieji Programa Claude Bolling. Siuita smuikui ir fortepijoniniam džiazo trio Siuitos dalys: Romance, Caprice, Gavotte, Tango, Slavonic Dance, Ragtime, Valse lente, Hora.

Claude Bollingas (g. 1930) – prancūzų džiazo pianistas, kompozitorius, aranžuotojas bei aktorius gimė Kanuose, studijavo Nicos bei Paryžiaus aukštosiose muzikos mokyklose.

Nuo vaikystės pasižymėjęs neįtikėtinu muzikanto talentu, sulaukęs keturiolikos metų C. Bollingas jau buvo profesionaliu džiazo pianistu, grojusiu su džiazo žvaigždėmis Lioneliu Hamptonu, Roy Eldridgu ir Kenny Clarku. Kaip džiazo atlikėjas bei kompozitorius C. Bollingas taip pat artimai bendravo su Duke Ellingtonu, Oscaru Petersonu, Stéphane Grappelliu ir Django Reinhardtu. Kompozitorių mažai domino avangardizmas. Priešingai, XX a. šeštajame dešimtmetyje jo kūryba įtakojo tradicinio džiazo atgimimą.

Kūrybinė draugystė C. Bollingą siejo ir su akademinės muzikos atlikėjais. Legendiniam prancūzų fleitininkui Jean-Pierre Rampaliui jo sukurta Siuita fleitai ir fortepijoniniam džiazo trio – barokinės elegancijos ir modernaus svingo lydinys – daugybę metų buvo ypač populiari JAV, jos įrašai pirmavo hitų paraduose. Vėlesnės siuitos gimė C. Bollingui bendradarbiaujant su gitaristu Aleksandre Lagoya, trimitininku Maurice André, violončelininku Yo-Yo Ma, smuikininku Pinchasu Zukermannu.

C. Bollingo šedevras – aštuonių dalių siuita smuikui ir fortepijoniniam džiazo trio, sukurta 1977 metais, skambės koncerte Užutrakio rūmuose. Šio kūrinio atlikimui susibūrę atlikėjai – garsūs Lietuvos menininkai: Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris, orkestro „Kremerata Baltica“ artistas, Mažeikių meno festivalio meno vadovas, smuikininkas Džeraldas Bidva; daugybės populiarių projektų atlikėjas, ansamblio „4 Tango“ narys, pianistas Feliksas Zakrevskis; Lietuvos kamerinio orkestro artistas, ansamblio „4 Tango“ narys, kontrabosininkas Donatas Bagurskas; reikšmingą patirtį džiazo scenoje turintis ir vienas populiariausių Lietuvos džiazo atlikėjų būgnininkas Darius Rudis.

BILIETAI

Atlikėjai:
Norint klausytis reikia prisijungti
Kraunama
NAUDOJATE NELEISTINAS PROGRAMAS, PRAŠOME PAŠALINTI, NORINT NAUDOTIS TINKLAPIU.

Išleista atnaujinta mobili aplikacija

Informuojame, kad yra išleista nauja mobilios aplikacijos versija, kurioje yra atnaujintas ir sutvarkytas prisijungimas naudojant Facebook. Prašytume kuo skubiau atsinaujinti, kad galėtumėte patogiai naudotis mobilia aplikacija.
Uždaryti