Renginių kalendorius
  Spalis 2017 
Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“. „Nes meilė stipri“
2017 10 06 Penktadienis
18:30 - 22:00
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
„Nes meilė stipri“ Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ Meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas Petras Geniušas (fortepijonas) Dalyvauja: Birutė Bagdonienė (altas), Tomas Ramančiūnas (violončelė), Tomas Kulikauskas (perkusija) Programa: David Lang, Philip Glass, Gintaras Sodeika

Harmoningi ir skambūs Vaclovo Augustino vadovaujamo choro „Jauna muzika“ balsai, hipnotizuojanti amerikiečių kompozitoriaus postminimalisto Davido Lango muzika bei maestro Petro Geniušo kalbinamo fortepijono garsų magija. Visa tai darniai susijungs koncertinėje programoje „Nes meilė stipri…“.
Garbingas festivalio svečias ir šios programos akcentas Davidas Langas – tai aistringas ir išradingas šiuolaikinės muzikos kūrėjas, nuolat plečiantis įprastus muzikos žanrų rėmus ir brėžiantis naujus horizontus. V. Augustinas pasakoja: „Pirmąkart apie D. Langą sužinojau po Paolo Sorrentino filmo „Didis grožis“. Jis iš tų kompozitorių, kurie išdrįsta naudoti labai mažai gaidų, bet atranda kažką, kas užburia, svaigina, lyg dvasinis narkotikas.“  Minėto filmo garso takelio puošmena kūrinys  “I lie”, kaip ir to paties režisieriaus filmo „Jaunystė“ fragmentas “Just”, suskambės šiame koncerte.
Fortepijono magas Petras Geniušas dėl savo išlavinto muzikinio skonio, technikos ir jautrumo garsui yra gerai žinomas ir vertinamas džiazo, klasikinės bei avangardinės muzikos scenose. Jis atliks D. Lango kūrinį „This was written by hand”. Pasak kompozitoriaus, „savo pirmą kompiuterį įsigijau 1993 m. ir nuo to laiko niekada daugiau nerašiau pieštuku. Bet man vis neduodavo ramybės klausimas – kaip/ar mano rašymo įrankiai veikia pačią kūrybą? Norėdamas atsakyti į savo klausimą, šį kūrinį parašiau ranka“.

P. Geniušas interpretuos ir kelis žymaus amerikiečių minimalisto  Philipo Glasso etiudus, kuriuos pernai grojo „Gaidos“ festivalio koncerte, dalyvaujant pačiam autoriui. Minimalizmo stilistika daro įtaką ir Gintaro Sodeikos kūrybai,  tą iliustruos jo fortepijoninis opusas „Petardos“.

D. Lango muzikos pristatymą vainikuos ištraukos iš kantatos „Mergaitė su degtukais (Pasijos)“, pelniusios autoriui Pulicerio premiją. Žurnalas „The New Yorker” įvertino ją kaip vieną originaliausių ir labiausiai jaudinančių pastarųjų metų kūrinių.

BILIETAI

Atlikėjai:
Norint klausytis reikia prisijungti
Kraunama
NAUDOJATE NELEISTINAS PROGRAMAS, PRAŠOME PAŠALINTI, NORINT NAUDOTIS TINKLAPIU.

Išleista atnaujinta mobili aplikacija

Informuojame, kad yra išleista nauja mobilios aplikacijos versija, kurioje yra atnaujintas ir sutvarkytas prisijungimas naudojant Facebook. Prašytume kuo skubiau atsinaujinti, kad galėtumėte patogiai naudotis mobilia aplikacija.
Uždaryti